Profil Zaufany to Twój bezpłatny podpis elektroniczny, który umożliwia potwierdzenie tożsamości w internecie i elektroniczną komunikację z administracją publiczną.

Profil Zaufany (eGO) umożliwia składanie pism elektronicznych ze skutkiem prawnym do organów administracji publicznej. Mając Profil Zaufany można kontaktować się z e-administracją nie wychodząc z domu czy z biura. Wystarczy urządzenie z dostępem do internetu, a całą e-administrację masz w zasięgu ręki.

Profil Zaufany jest darmowy i ważny jest 3 lata.

Otrzymać go może każdy wystarczy  założyć konto na profilu zaufanym. Następnie w ciągu 14 dni zgłosić się z ważnym dowodem osobistym lub paszportem do punktu potwierdzającego profil zaufany. Od tego momentu jesteś „użytkownikiem” Profilu Zaufanego i możesz w szybki i prosty sposób komunikować się z e-administracją. Powstanie Profilu Zaufanego związane było z zachęceniem społeczeństwa do korzystania z elektronicznych usług, jest to alternatywa dla podpisu elektronicznego. Możliwe są również inne sposoby uzyskania Profilu Zaufanego szczegółowe informacje jak uzyskać profil zaufany.

W dziale porady znajdziesz listę ciekawych artykułów, które w obrazowy sposób pokazują jak wypełnić dany wniosek.

Zalety Profilu Zaufanego:

⇒ bezpłatny,

⇒ ważny 3 lata, a odnowienie jest bezpłatne,

⇒ dostępny w każdym urzędzie, w wielu bankach i instytucjach,

⇒ sprawy urzędowe możemy załatwić online 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu,

⇒  w wielu przypadkach nie musimy stawiać się osobiście w urzędzie,

⇒ oszczędność naszego czasu i pieniędzy.

co to jest profil zaufany