Zmiana numeru telefonu w Profilu Zaufanym

Profil Zaufany- zmiana nr telefonu

Jak zmienić numer telefonu w Profilu Zaufanym?

Samodzielna zmiana numeru telefonu w Profilu Zaufanym (eGO) jest możliwa tylko w wtedy kiedy mamy dostęp do naszego numeru telefonu, który jest podany w Profilu. Wynika to z faktu, iż na podanym numer przychodzi SMS kod i jest on niezbędny do samodzielnego zatwierdzenia zmian w Profilu. W sytuacji kiedy nie mamy dostępu do numeru telefonu, pozostaje nam tylko osobiste stawienie się w Punkcie Potwierdzającym w celu aktualizacji danych.

W profilu zaufanym może być podany numer telefonu od zagranicznego operatora.

Informacja jest szczególnie istotna dla Polaków mieszkających zagranicą. Posiadanie Profilu Zaufanego pozwoli im szybko i internetowo  załatwić sprawy urzędowe, uzyskać (potwierdzić) Profil mogą w polskiej Ambasadzie. Zapraszam do artykułu: Prawidłowa rejestracja Profilu Zaufanego, znajdują się istotne wskazówki jak prawidłowo wypełnić wniosek, jeśli nazwisko lub imię zawiera obcojęzyczne znaki dialektyczne tj á, ë, Ď, O, u, ű

Instrukcja jak zmienić numer telefonu:

Logujemy się do Profilu Zaufanego → pz.gov.pl

Wchodzimy w zakładkę Mój profil zaufany

mój profil zaufany

Pojawiły nam się szczegóły naszego profilu, są tutaj nasze dane osobowe, informacje od kiedy mamy utworzony profil i do kiedy jest ważny oraz numer telefonu, na który przychodzą SMS kody do autoryzacji.

Wybieramy zakładkę: Przedłuż ważność. 

profil zaufany przedłuż ważność

Pojawia nam się okienko, gdzie podajemy nowy numer telefonu – zawsze należy podać numer kierunkowy np. +48 dla telefonów z Polski.

krok1 -nowy numer tel

Na podany numer telefonu przychodzi SMS kod w celu weryfikacji.

krok2 - zmiana numeru telefonu Profil Zaufany

Ostatnim krokiem do zmiany numery telefonu, jest podanie SMS kodu, jaki otrzymaliśmy na podany wcześniej numer w Profilu Zaufanym. Brak poprawnego kodu uniemożliwi zmianę numeru telefonu.

krok 3 - zmiana nr telefonu

Po podaniu poprawnego SMS kodu, pojawia się komunikat: Pomyślnie przedłużono ważność profilu zaufanego. Oznacza to, że nasz nowy numer telefonu został zmieniony, automatycznie również mamy przedłużoną ważność profilu zaufanego.  W szczegółach profilu jest widoczny nowy numer telefonu.

Jak zmienić numer telefonu w czasie pandemii COVID-19 → Zmiana numeru telefonu w profilu zaufanym podczas COVID-19